جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۰
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۷۹۵۳
گزارشگر : ۷۶
طی گفتگویی مطرح شد؛

پشتیبانی کمیته امداد از جوان تبریزی / از تحصیل تا کارآفرینی

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۴۰

کمیته امداد علاوه بر پرداخت وام اشتغال به من، در طول تحصیل کارشناسی هزینه های تحصیلی را پرداخت می کرد تا با خیال راحت و بی دغدغه درس بخوانم.

به گزارش سایت خبری امداد،  محمد گرچه در رشته معماری تحصیل کرده اما 5 سالی می شود که در عرصه شیرینی پزی و پخت باقلوا فعالیت دارد.
او  بعد از اتمام تحصیل در سال 97 به کمیته امداد استان آذربایجان شرقی مراجعه کرد و درخواست وام اشتغال نمود. 20 میلیون گرفت و مغازه ای اجاره کرد و کارش را در شیرینی پزی آغاز نمود.
او می گوید:  قبل از دریافت وام در زمان دانشجویی به صورت پاره وقت در شیرینی پزی کار می کردم و خرج تحصیل خود را در می آوردم. بعد از یک سال شاگردی چم و خم کار را یاد گرفته و برای خود استاد شدم.
محمد ادامه می دهد: اکنون علاوه بر خود برای 3 نفر دیگر اشتغال زایی کرده و برای علاقمندان به شیرینی پزی یاد می دهم. 24 نوع پخت باقلوا بلدم.
او در خصوص تحصیلات خود می گوید: می خواهم در امتحان نظام مهندسی شرکت کنم تا با داشتن مدرک و حق امضا دفتر معماری و نقشه کشی دایر کرده و سپس در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهم. کمیته امداد علاوه بر پرداخت وام اشتغال به من، در طول تحصیل کارشناسی هزینه های تحصیلی را پرداخت می کرد تا با خیال راحت و بی دغدغه درس بخوانم.
او حمایت های کمیته امداد را پشت سر خود می بیند و از این نهاد به خاطر پشتیبانی ها تشکر کرده و می افزاید: در سال جاری قرار است 30 میلیون تومان وام بگیرم و کارم را توسعه دهد.      
محمد در خصوص حمایت های کمیته امداد در بازاریابی محصولات خود می گوید: حضور در نمایشگاه های کمیته امداد در فروش و تبلیغات محصولاتم را مفید و موثر می دانم.                                                                                                                             
این کارافرین جوان به خود و توانایی هایش متکی است و با امیدواری نسبت به آینده فعالیت می کند. البته کرونا بر کسب و کارش تاثیر گذاشته اما او آن را موقتی می داند و می گوید: مشکلات اقتصادی وجود دارد اما ان شاء الله حل خواهد شد.
او می گوید: باید در هر کاری که هستیم زحمت بکشیم و تلاش کنیم.برای کسی که دنبال کار کردن هست حتما کار هم وجود دارد.
 او برای تبلیغ بهتر کارش در فضای مجازی نیز فعالیت دارد و در سایت و صفحه شخصی خود برای فروش و تبلیغات اقدام می کند.  
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱۹۱
(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید