دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۲
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۸۳۴۵۸
گزارشگر : ۷۶

تجلیل از حامیان بالای 1000 فرزند معنوی آذربایجان شرقی

(شنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۳۲

طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و مدیرکل کمیته امداد استان از حامیان بالای ۱۰۰۰ فرزند معنوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تجلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در این محفل معنوی گفت: سرپرستی ایتام، شیوه های رفتار با ایتام  و حفظ اموال آنها سه موضوع مهم و اساسی موجود در آیات و روایات اسلامی هستند.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: یتیم گرچه از نوازش های پدری محروم است، ولی از رحمت خداوند مهربان بی نصیب نیست و لطف پروردگار شامل حال او می شود.

 

امام جمعه تبریز بیان داشت: انسان نیکوکار کسی است که از اموال مورد علاقه اش به یتیم ببخشد و از اموال او حراست کند.

 

وی ضمن قدردانی از حمایت های کمیته امداد آذربایجان شرقی در خصوص حمایت از ایتام گفت: کمیته امداد نقش محوری در مبارزه با محرومیت دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم اضافه کرد: خوشا بحال شما خیران؛ شاکر این لطف خدا نسبت به خود باشید که نعمت خدمت به ایتام را ارزانی شما کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: از نقش موثر کمیته امداد و مدیرکل جهادی آن در مبارزه با محرومیت تشکر می کنم.

 

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: بهترین روش برای جلوگیری از بین نسلی شدن فقر، سرمایه گذاری روی آموزش های مهارتی و فرهنگی فرزندان مددجو است.

 

وی با تاکید بر اینکه قدردان حامیان ایتام هستیم، افزود: سرانه پرداختی به هر کودک یتیم تحت پوشش استان ماهانه بیش از 600 هزار تومان است.

 

شایان ذکر است در پایان این مراسم از لوح فشرده دلنوشته های فرزندان آسمانی رونمایی شد.

 

انتهای پیام/
 
تعداد بازدید : ۷۴۷
(شنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید